سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 ارزیابی عملکرد مالی بانک‌‌ها با بهره گیری از روش‌های غیرپارامتری

قسمتی از متن پایان نامه :

حداکثر کردن ثروت

مدیری که حداکثر کردن ثروت را به عنوان هدف خود قرار داده می باشد، به ارزش فعلی سهام شرکت بازار به عنوان عامل اصلی افزایش ثروت توجه می کند؛ زیرا به درستی دریافته می باشد که در درجه اول سودآوری بایستی از دیدگاه بلندمدت مورد توجه قرار گیرد و در عین حال، اتخاذ این هدف موجب ایجاد، بین عامل حداکثر کردن ثروت و اهداف وابسته به آن نظیر رشد پایدار، اجتناب از ریسک و قیمت بازار شرکت می گردد(مگدی[1]، 2008).

با در نظر داشتن تعاریف فوق مشخص می گردد که هدف حداکثر کردن سود و سود هر سهم همواره به دنبال حداکثر کردن ارزش بازار سهام یکسان نمی‌باشد و زیرا اصل حداکثر کردن ارزش شرکت، یک راهنمای قابل قبول برای مؤسسات تجاری و تخصیص مؤثر منابع جامعه به دست می‌دهد، این اصل به عنوان یک هدف انتخاب می گردد. پس چنانچه بنا باشد در بازار سرمایه پس‌اندازها به سمت سرمایه‌گذاری در جایگاه‌های مناسب داده گردد بایستی معیارهای منطقی مناسبی جهت ارزیابی عملکرد انتخاب گردد(جهانخانی و پارساییان، 1384).

 

2-3- تأثیر مدیران مالی در واحدهای انتفاعی

مدیریت مالی معمولاً تأثیر مرکزی و عمده‌ای را در واحد انتفاعی ایفاء می کند. وظایف عمده مدیر مالی شامل بودجه‌بندی، تأمین مالی، ارزیابی پروژه‌های سرمایه‌گذاری، و طرح‌ریزی استراتژی‌های بازاریابی و قیمت‌گذاری محصولات واحد انتفاعی می باشد   .

وظایف اصلی مدیریت مالی مرتبط با امور مالی در یک واحد انتفاعی:

  1. تأمین مالی و سرمایه‌گذاری: اعمال مدیریت بر وجوه نقد و سایر دارایی‌های پولی، تأمین وجوه نقد اضافی در مواقع ضروری و سرمایه‌گذاری وجوه در پروژه‌های مختلف .
  2. حسابداری و کنترل: نگهداری سوابق و مدارک مالی، کنترل فعالیت‌های مالی، مشخص کردن انحرافات از عملکرد کارآمد و طرح‌ریزی شده، همچنین اعمال مدیریت بر پرداخت حقوق و دستمزد، امور مالیاتی، موجودی‌ها، دارایی‌های ثابت و عملیات کامپیوتری .
  3. پیش‌بینی و طرح‌ریزی بلندمدت: پیش‌بینی اقلام بهای تمام شده و هزینه، تغییرات تکنولوژیک، شرایط بازار سرمایه، وجوه لازم برای سرمایه‌گذاری، بازه پروژه‌های سرمایه‌گذاری پیشنهادی و تقاضا برای محصولات تولیدی انتفاعی، و همچنین بکارگیری ارقام پیش‌بینی شده و تاریخی برای طرح‌ریزی عملیات آتی نظیر طرح‌ریزی خدمات و مورد بهره گیری در وجوه نقد .
  4. قیمت‌گذاری محصولات: تعیین آثار سیاست‌های قیمت‌گذاری بر سود واحد انتفاعی .
  5. سایر وظایف: سیاست‌های اعتباری و وصول مطالبات، بیمه‌نامه‌ها، و طرح‌ریزی مزایا به مقصود انگیزش کارکنان(نظیر مزایای جانبی و طرح‌های اختیار خریداری سهام و مانند آن).

مدیر مالی معمولاً متخصصی می باشد که آگاهی‌های کلی در زمینه‌های متنوع امور مالی دارد و احتمالاً در یک یا دو زمینه مشخص نیز متخصص می باشد. دامنه وظایف امور مالی چنان وسیع می باشد که در بسیاری از واحدهای انتفاعی شامل کارکنان چندین دایره یا بخش می گردد و با رده‌های متعدد و مختلف مدیریت سروکار پیدا می کند .

امروز شرایط، مشخصات و ویژگی‌های مدیران مالی در حال توسعه می باشد، سریع می باشد و به این دلیل، شرکت‌های بزرگ معمولاً برای یافتن اشخاص واجد شرایط برای تصدی پست مدیریت مالی، در خارج از سازمان خود نیز جستجو می‌کنند. انتظارات زیاد از مدیران مالی به دو دلیل اصلی پدید آمده می باشد. مثلاً تکنیک‌های تحلیل مالی به نحو اساسی پیچیده‌تر شده می باشد. ثانیاً، بسیاری از واحدهای انتفاعی بزرگ عملیاتی در سطح بین‌المللی انجام می‌دهند یا منابع مالی مورد نیاز خود را در آن سطح تأمین می‌کنند. پس، مدیران مالی این قبیل واحدهای انتفاعی نه تنها بایستی با شرایط و بازار سرمایه کشور خود آشنا باشند؛ بلکه نیاز دارند مقتضیات سایر کشورها؛ بویژه کشورهایی که بازار سرمایه عمده‌ای دارند را نیز بدانند(بولو و طالبی، 1390).

[1] Magdi

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

  • ارزیابی عملکرد مالی بانک‌‌های کشاورزی استان اردبیل،
  • فرق بین بانک‌‌های کارآمد و غیرکارآمد و رتبه بندی شعب کارآمد،
  • تعیین خط‌مشی برای شعب ناکارآمد جهت بهبود عملکرد آن‌ها.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید